Realizacja programu Selektywna Zbiórka Odpadów na terenie Gminy Świebodzin

Ogłoszono: 2007-11-15 15:06:44 przez Adam Lipczyński

Mimo funkcjonowania systemu selektywnej zbiórki odpadów na terenie Miasta i Gminy Świebodzin obserwuje się brak należytego zdyscyplinowania społeczeństwa w zakresie stosowania obowiązujących zasad segregacji odpadów komunalnych.
W związku z nasilającym się brakiem porządku przy pojemnikach na selektywną zbiórkę odpadów Burmistrz Świebodzina zdecydował się wystąpić z apelem do mieszkańców Świebodzina zawierającym przypomnienie zasad selektywnej zbiórki.

MIESZKAŃCY ŚWIEBODZINA

Na podstawie art. 10 ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. (Dz. U. z 2007 r. Nr 39 poz. 251 z póź. zm.) oraz § 3 ust. 5, § 7, § 11 ust. 3, 4, 5 Uchwały Nr XLVII/430/06 Rady Miejskiej w Świebodzinie z dnia 30 maja 2006 r. w sprawie regulaminu utrzymania i porządku na terenie Gminy Świebodzin (Dz. Urz. Woj. Lub. Nr 53, poz. 1175) w trosce o ochronę środowiska i czystość terenu Burmistrz Świebodzina apeluje:
1. O selektywne zbieranie i przekazywanie do odbioru podmiotom uprawnionym następujących wyselekcjonowanych odpadów komunalnych: makulatury, szkła, tworzyw sztucznych, tekstyliów oraz odpadów niebezpiecznych.
2. Wyselekcjonowane odpady komunalne należy gromadzić w oznakowanych pojemnikach ustawionych w miejscach publicznych lub w workach PCV wydanych przez podmioty prowadzące selektywną zbiórkę.
3. ZABRANIA SIĘ wrzucać do pojemników na:
 
PAPIER - niebieskieopakowań z zawartością, np. żywności, wapna, cementu
kalki technicznej
prospekty, foliowane i lakierowane
katalogi
SZKŁO – białe
SZKŁO KOLOROWE - zielone
ceramiki (porcelana, naczynia typu arco, talerze, doniczki)
lustra
szklanych opakowań po środkach farmaceutycznych i chemicznych z pozostałościami zawartości§ szkła budowlanego (szyby okienne, szkło zbrojone)
szyb samochodowych
TWORZYWO SZTUCZNE PCV - żółtetworzywo sztuczne pochodzenia medycznego, mokre folie
opakowań i butelek po olejach i smarach, puszek i pojemników po farbach i lakierach
opakowań po środkach chwasto- i owadobójczych

4. NALEŻY ZGNIATAĆ kartony, opakowania, butelki i pojemniki PCV.
5. NALEŻY ODKRĘCAĆ metalowe nakrętki ze szklanych butelek, słoików, itp.
6. NIE ZOSTAWIAĆ dużych przedmiotów (PCV, krzeseł, stołów, itp.) oraz sprzętów AGD przy pojemnikach.
Dziękuję za poprawną segregację.
Czystość otoczenia niech będzie naszą wspólną sprawą.
Burmistrz Świebodzina
Dariusz Bekisz
 Podmiot udostępniający informację: Gmina Świebodzin
Osoba, która wytworzyla informację: Anna Jamrozy Data wytworzenia informacji: 2007-11-15 15:00:34
Osoba, która odpowiada za treść: Anna Jamrozy Data udostępnienia informacji: 2007-11-15 15:06:44
Wprowadził informację do BIP: Adam Lipczyński artykuł był wyświetlony: 702
Osoba, która zmieniła informację: Adam Lipczyński    
Zobacz zmiany w rejestrze zmian »