ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Gminy Świebodzin
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Ogłoszenia i obwieszczenia

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Informacja ogłoszona dnia 2023-05-23 14:06:03 przez Krzysztof Alter

Akapit nr 1 - brak tytułu

do sprzedaży w drodze bezprzetargowej udziału Gminy Świebodzin we współwłasności nieruchomości, położonej w Chociulach oznaczonej ewidencyjnie działkami:
- nr 45/7 o pow. 0,1104 ha, w udziale 79/640 części, dla której Sąd Rejonowy w Świebodzinie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą Nr ZG2S/00057228/7.
- nr 45/9 o pow. 0,0092, w udziale 3/128, dla której Sąd Rejonowy w Świebodzinie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą Nr ZG2S/00044748/4.
Nieruchomość oznaczona działką nr 45/7 ma kształt regularny, częściowo ogrodzona i zabudowana jest budynkiem mieszkalnym, budynkiem gospodarczym – stodoła oraz budynkiem garażowym. Teren działki przy obiektach od strony ulicy użytkowany jest jako ogród przydomowy, a pozostały stanowi typowe podwórze wiejskie. Nieruchomość ma dostęp do sieci infrastruktury technicznej i komunalnej: sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna i sieć energetyczna
Budynek mieszkalny o pow. zabudowy 224 m2, pow. użytkowej 214 m2, jednokondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym, częściowo podpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej, murowany z dachem dwuspadowym pokrytym dachówką.  Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, odgromową, c.o.  kotłownia własna. Rok budowy 1928, stan techniczny budynku niski.
Budynek gospodarczy - stodoła o pow. zabudowy 192 m2, pow. użytkowej 182 m2, jednokondygnacyjny w zabudowie półzwartej, niepodpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej, murowany kryty dachem dwuspadowym, pokrytym dachówką. Budynek wyposażony w instalację elektryczną. Rok budowy 1912. Obiekt om prawidłowo prowadzonej gospodarce remontowej.
Garaż – o pow. zabudowy 28 m2, pow. użytkowej 20 m2, jednokondygnacyjny, w zabudowie półzwartej, niepodpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej, konstrukcji murowanej. Budynek wyposażony w instalację elektryczną. Rok budowy 1930. Obiekt dość dobrze prowadzonej gospodarce remontowej, konieczność przeprowadzenia remontu kapitalnego.
Dla przedmiotowego obszaru brak jest obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Świebodzin działka nr 45/7 położona jest na terenie zabudowy mieszkaniowej i zagrodowej    o niskiej intensywności zabudowy.
Nieruchomość oznaczona działką nr 45/9 jest niezabudowana, o kształcie regularnym, nieogrodzona użytkowana jako dojazd do przyległych działek nr 45/7 i 45/8. Tren działki z częściowo ułożonymi płytami drogowymi, a częściowo grunt. Dojazd do działki z ulicy o nawierzchni asfaltowej i boczna odnoga o nawierzchni z polbruku. Nieruchomość ma dostęp do sieci infrastruktury technicznej i komunalnej: sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna i sieć energetyczna.
Dla przedmiotowego obszaru brak jest obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Świebodzin działka nr 45/7 położona jest na terenie zabudowy mieszkaniowej i zagrodowej o niskiej intensywności zabudowy.
 
Cenę udziału Gminy Świebodzin w nieruchomości ustalono na kwotę w wysokości 32.130,00 zł  
 
Zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 w związku z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2023 r. poz. 344) informuję, że pierwszeństwo w nabyciu ww. nieruchomości przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:
- przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów, jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego w niniejszym wykazie,
- jest poprzednim właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jego spadkobiercą, jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego w niniejszym wykazie.
Wniosek o skorzystaniu z pierwszeństwa nabycia nieruchomości należy złożyć w terminie do dnia  4 lipca 2023 r.
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Świebodzin
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2023-05-23
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Julita Tanaś-Siemak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2023-05-23 14:05:46
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Krzysztof Alter
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2023-05-23 14:06:03
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Krzysztof Alter
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2023-05-24 08:47:26
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
53 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony