ˆ

Interpelacje poprzednie kadencje

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Int. nr 206-211 Sołtysa Lubinicka - Henryka Giecołda

Informacja ogłoszona dnia 2016-04-06 10:56:41 przez Daria Skowronek

Int. nr 206-211 Sołtysa Lubinicka Henryka Giecołda

Int. nr 206-211
Int. nr 206 - powiedział, że chciałem zgłosić sprawę zainstalowania oświetlenia w Lubinicku w poszczególnych miejscach przede wszystkim tam gdzie, oświetlenia nie ma a sprawa była zgłaszana przez lata: obszar bloków mieszkalnych od  nr 1-3, wnioskowałbym w imieniu mieszkańców o zainstalowanie dwóch lamp rozwiązałoby to problem, bo oprócz tego., że mamy tam fatalną drogę, dojście do tych bloków, to jeszcze nie ma tego oświetlenie, więc tam naprawdę jest dosyć niebezpiecznie i należałoby ten temat w jakiś sposób uruchomić, żeby te lampy tam zaistniały, kolejnym odcinkiem jest nowe osiedle budowane w Lubinicku, skoro są wydawane zgody na zabudowę, droga też jest gminna, mieszkańcy zgłaszają potrzebę, żeby również tam zostały zainstalowane lampy w ilości przynajmniej 3-4 sztuk w odpowiednim oczywiście rozmieszczeniu to jest od posesji p. Piotrowskiego do posesji nr 101. Kolejnym takim miejscem są to posesje  od 55a 1/7 po byłej  szkole jak również b i c budynki sąsiednie, które nie posiadają żadnego oświetlenia, a sprawa również jest zgłaszana przez mieszkańców.
Int. nr 207  - Kolejną interpelacją jest sprawa skoordynowania prac gminy, zarządu,p. Burmistrza w sprawie materiału, jaki został skierowany na sołectwa. Chodzi o tłuczeń i szlakę, którą otrzymaliśmy, dziękujemy za to, ale ilość tłucznia jest niewystarczająca, chcielibyśmy żeby w przyszłości, tak jak mieliśmy spotkanie sołtysów z p. Burmistrzem, p. Tomalakiem władzami miastami, żeby może poprzez sołtysów skoordynować zamówienie, realizowanie tej sprawy, bo skierowanie jednej wywrotki na miejscowość, która posiada kilka dróg w fatalnym stanie nie rozwiązuje problemu, żeby tam wszędzie po troszku sypnąć, bo w zasadzie żadnego odcinka nie załatamy. Tutaj chciałbym się zwrócić w imieniu mieszkańców na skoordynowanie tych prac, przede wszystkim włączenie się w modernizację tych dróg, może to mocne słowo, ale skoro nieplanowane są w najbliższych latach, z tego co wywnioskowałem, bo temat był tutaj poruszony, to może tymi środkami jakie gmina posiada, a mogłaby ewentualnie zwiększyć te środki, bo na pewno jest celowość tego, bo tu jedna transza została uruchomiona w wysokości 80 tys. jak próbowałem rozeznać temat w wydz. budownictwa, to dobrze byłoby żeby to uwzględnić, jeżeli za mało jest tego materiału, tej szlaki i tego żużla czy tłucznia to chociaż w ten sposób połatać te dziury. (…)Także bardzo bym prosił, żeby zwiększyć ilość tłucznia 6-8 wywrotek tego tłucznia, żeby połatać te dziury, nie część tych dziur, ale  te dziury, żeby te drogi nadawały się do użytku, bo praktycznie teraz jest jedno wielkie pobojowisko. 
Int. nr 208 - Zanim zaczniemy łatać te dziury to trzeba byłoby się zwrócić przede wszystkim  o skierowanie tutaj odpowiednich i kompetentnych ludzi do sołectw, tam gdzie oczywiście będzie takie zapotrzebowanie, żeby zrobić odwodnienie i udrożnienie tych dróg, bo z co tego, że będziemy łatać te dziury , jak przy większej ulewie ten tłuczeń czy ta szlaka będzie wypłukana. Te pieniądze, te środki, ta praca pójdzie na marne.
Int. nr 209 - Chciałbym się zwrócić, jeżeli będą rozbierane jakieś chodniki, jakieś obiekty i będzie możliwość pozyskania krawężników, płyt chodnikowych, to chcielibyśmy to zagospodarować tutaj w sołectwie, bo można byłoby zrobić kawałek chodnika przy np. blokach czy ewentualnie byłoby to pomocne przy tym udrożnieniu. My nie mamy takiej fachowości i wiedzy, żeby to robić samemu, ale jeśli otrzymalibyśmy materiał, na pewno   mieszkańcy i ja włączą się w pracę i wykonanie tych prac, bo to jest sprawa istotna, jeżeli nieprzewidziana jest budowa żadnego odcinka, oprócz tego jednego odcinka od pałacu do wieży ciśnień tzw. w Lubinicku to jest  jeszcze kilka innych dróg, gdzie nie chcielibyśmy, żeby kończyło się na składaniu wniosków i zaprotokołowaniu tego na każdym zebraniu sołeckim, bo chyba nie o to chodzi.
Int. nr 210 - Chciałbym prosić, żeby składane interpelacje zarówno przeze mnie, a będę się wypowiadał w swojej sprawie, żeby były udzielane w terminie, tak jak tego wymagają. Dostałem tutaj odpowiedź w sprawie przystanku, po 3-4 miesiącach i w zasadzie  dalej nie wiem czy te przystanki, które zgłosiłem o zabudowę tych przystanków i mieszkańcy zgłaszali czy to będzie wykonane  czy nie. Bo tutaj z korespondencji z Burmistrzem wynika, że zostało to skierowane do ZDW, ja tu w odpowiedzi mam, że nie planuje ZDW budowy przystanku przy blokach, natomiast co do zabudowy, intencji Burmistrza, że jest możliwość zrobienia wiaty, zakupienia, tylko wymagana jest zgoda, wywnioskowałem z tego  pisma, to w dalszym ciągu tutaj odpowiedzi nie mamy i nie wiem, co odpowiedzieć mieszkańcom, bo cały czas ten temat wraca i jest aktualny.
Int. nr 211 - Sprawa skweru, który zgłaszałem również, gdzie miało być dokonane przycięcie drzew, odpowiedź polegała na tym, że zostanie to wykonane w okresie bezlistnym, za chwilę będziemy mieli kwiecień, gdzie już w zasadzie pąki się na tych drzewach pokazują, a tu nie chodzi o jakieś terminy listne , bezlistne, ale chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Zależałoby nam, żeby przyciąć te morwy przy świetlicy, bo one stwarzają  zagrożenie dla młodzieży i osób, które tamtędy się przemieszczają. Poprosiłbym żeby tego dokonać.
 
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Świebodzin
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Daria Skowronek
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-04-06
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Henryk Giecołd
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-04-06 10:56:29
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Daria Skowronek
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-04-06 10:56:41
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Daria Skowronek
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-05-06 15:15:30
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1263 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony