ˆ

Interpelacje poprzednie kadencje

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Int. nr 282-291 Sołtysa H. Giecołda

Informacja ogłoszona dnia 2016-11-03 09:59:51 przez Daria Skowronek

Int. nr 282-291 Sołtysa H. Giecołda

Int. nr 282-291 Sołtysa H. Giecołda ( z nagrania sesji)
Int. nr 282 - zgłaszam kilka interpelacji, w zasadzie trzy z nich były już składane, ale w związku z tym, że nie zostały zrealizowane, pozwolę sobie jeszcze raz zająć czas. Pierwsza to sprawa posesji nr 32, chodzi o zrobienie fasady, gdzie przy przebudowie drogi nr 303 nie zrobiono tej fasady, ziemia się osuwa na chodnik, z którego korzystają mieszkańcy, chciałbym po prostu tutaj prosić żeby ten temat załatwić i zabezpieczyć, ponieważ powoduje to zagrożenie, ziemia, która obsuwa się na chodnik powoduje, że jest ślisko.
Int. nr 283 -  druga sprawa to sprawa przycięcie przy posesji nr 37 kasztanowca, gałęzie rosną bardzo nisko zwisają nad chodnikiem, zgłaszałem to do kierownika
( brak możliwości odtworzenia) z Babimostu jakiś czas temu, nie doczekało się to zrobienia, więc chciałbym żeby ten temat również zgłosić.
Int. nr 284  - podobnie jak posesja 31 gdzie znajdują się dwie olbrzymie lipy i również bardzo nisko gałęzie drzew zwisają nad chodnikiem, uniemożliwiają mieszkańcom w sposób dogodny korzystanie z chodnika – chodzi o przycięcie lip.
Int. nr 285 - sprawa zabezpieczenie budynku mieszkalnego, pozwolę sobie podać nazwisko - Państwa N. przed notorycznym zalewaniem/oblewaniem domu, ponieważ spady i studzienki wykonane przy drodze 303 pozostawiają wiele do życzenia, woda, która płynie przez drogę, zatrzymuje się na tym budynku. Też sprawę zgłosiłem pomimo 2-3 miesięcy czasu nie ma żadnej reakcji, chodzi tu o jakieś  zabezpieczenie, żeby ten budynek, okna tego budynku, które znajdują się przy samej drodze mogły być zabezpieczone.
Int. nr 286 – sprawa poprawienie wjazdu przy posesji nr 53, również kolejna niedoróbka, która została zrobiona w postaci takiej, że  zrobione są tzw. rynienki brukowe, które są szerokości chodnika i wjazdu, ale już nie znajdują ujścia. To powoduje, że woda wdziera się na podwórze i do pomieszczeń gospodarczych tej posesji. Chciałbym żeby podjęto interwencję w tej sprawie
Int. nr 287 – kolejna interpelacja dotyczy kontroli żywotności drzew na alei lipowej ze Świebodzina do  Lubinicka, zgłaszałem to wiele miesięcy temu na tej sali. Otrzymałem   odpowiedź od Burmistrza, nie dostałem od strony, która powinna to zrobić czyli od ZDW. Chodzi o sprawdzenie tych wszystkich drzew, część z uwagi na budowę chodnika została wycięta, ale mamy obiekcję sądzić, że wiele tych drzew, które zostały być może też będą wymagały podcięcia, ponieważ dwa drzewa runęły wcześniej, stąd po prostu mieszkańcy zgłaszali, żeby zbadać stan- żywotność tych drzew. To są drzewa w środku puste, nie ma żadnej reakcji w tej sprawie, w związku z tym bardzo bym prosił żeby sprawą się zająć.
Int. nr 288 -  kolejna sprawa, to to co zgłaszałem również wcześniej, sprawa zabudowy przystanku, to jest w środku wioski przystanek autobusowy posiada dach i tylko dach, chodzi o zabudowę ścian bocznych i tylnej ściany, która umożliwi schronienie się mieszkańcom, dzieciom szczególnie, które czekają na autobus  za chwilę będą wiatry, śnieg itd. to w dużym stopniu zabezpieczyłoby mieszkańców, przed uciążliwością tych zjawisk atmosferycznych, dlatego bardzo bym prosił, żeby znalazła się  dobra wola Burmistrza żeby zrobić, bo mamy już przystanek za kościołem, za który dziękujemy, jest zrobiony, zabudowany tak jakbyśmy sobie życzyli, żeby ten przystanek na środku wioski również w ten sposób wyglądał i zabezpieczał mieszkańców przed tymi warunkami atmosferycznymi.
Int. nr 289 - chciałbym również zainterpelować w sprawie budżetu obywatelskiego muszę powiedzieć, nie tylko w swoim imieniu, ale i mieszkańców, że pomysł, idea jest wart pochwały i kontynuacji ale chciałbym zgłosić taki wniosek o rozważenie do p. Burmistrza, żeby się zastanowić nad formą, rzucanie jednego wniosku osobno na projekt, to nie tylko duża ilość papieru, tonerów i olbrzymie koszty myślę, że spowodowanie obwieszczenia i wywieszenie tutaj wszystkich wnioskodawców, którzy składają takie projekty, wypisanie jednego, który się powiela z 15-20 nazwiskami na jednej karcie w dużym stopniu usprawniłoby w jakiś sposób racjonalny, pomogłoby rozwiązać ten problem.  
Int. nr 290 - druga sprawa to może należałoby się zastanowić instytucje szkoły, przedszkola i wnioskodawcy indywidualni jeśli już wygrywają i dostają pieniążki na realizację tych przedsięwzięć, może warto byłoby zastosować karencję 1-letnią gdzie  co dwa lata mógłby brać udział w budżecie, dlaczego o tym mówię, tu pozycja wnioskodawców indywidualnych,  sołtysów jest trudniejsza i gorsza niż szkół, które mają po 600 uczniów i przedszkoli, gdzie wystarczy, że podpiszą dziadek, babcia, ich pozycja jest lepsza, gdyby była karencja umożliwiłoby to skorzystanie tym, którzy zabiegają o te środki, mają dobre pomysły, chcą realizować te przedsięwzięcia. Gdyby radni pochylili się nad tym tematem warto byłoby go zracjonalizować to nie moja tylko uwaga jako sołtysa, mieszkańcy pytali dlaczego nie na jednej kartce ileś nazwisk, dlaczego udział biorą znowu instytucje, które mają  większe szanse, lepsze warunki.
Int. nr 291 -  warto by było budżet obywatelski zwiększyć, bo mamy wiele projektów i pomysłów, zwiększenie budżetu wpłynęłoby na to, że więcej przedsięwzięć mogłoby być zrealizowanych. 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Świebodzin
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Daria Skowronek
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-11-03
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Henryk Giecołd
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-11-03 09:59:41
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Daria Skowronek
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-11-03 09:59:51
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Daria Skowronek
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-01-10 11:12:07
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1442 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony