ˆ

Interpelacje poprzednie kadencje

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Int. nr 417-422 Sołtysa H. Giecołda

Informacja ogłoszona dnia 2017-06-05 15:34:53 przez Daria Skowronek

Int. nr 417-422 Sołtysa H. Giecołda ( z nagrania sesji)

Int. nr 417 – powiedział, że proszę o podjęcie właściwych działań przez p. Burmistrza i Radę Miejską w zakresie wybudowania odwodnienia na boisku sportowym w Lubinicku i w jego bezpośrednim obrębie, gdzie zamontowana została siłownia zewnętrzna a w najbliższym czasie zostanie wybudowana wiata dla celów rekreacyjno-rozrywkowych- brak tego odwodnienia w związku z planowaną kolejną inwestycją przyczyni się do tego, co ma miejsce co roku – zalewania z wód opadowych z pól, co znacznie wcześniej może spowodować degradację tych obiektów, wykonanych przez inwestycje ze środków samorządu. Proszę o dokładną informację, kiedy będzie to możliwe do wykonania, ponieważ jesteśmy zaniepokojeni, że ten stan rzeczy się utrzymuje, a działania nie zostały podjęte, pomimo zgłaszania tego problemu.
Int. nr 418 – kolejna interpelacja - w związku z tragicznym wypadkiem  ze skutkiem śmiertelnym do którego doszło w 3.01.2017 gdzie na przejściu dla pieszych została potrącona mieszkanka naszego sołectwa w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie sołectwa Lubinicko wnoszę o doświetlenie przejść dla pieszych na drodze wojewódzkiej 303 przy posesjach 54 a, 46, 47 i 66.
Int. nr 419 -  dotyczy koszenia, w związku z niewywiązywaniem się z podstawowych warunków umowy i mającej miejsce ignorancji  firmy EuroCity Recykling Poland Sp. z o.o. reprezentowaną przez p. Prezes Katarzynę Gamrot domagam się podjęcia przez Burmistrza i Radę Gminy bezzwłocznych działań dążących do rozwiązania umowy z nierzetelną wyżej wymienioną firmą. Doprowadzenie do wyboru nowej, która będzie w stanie wykonać obowiązki w tym zakresie, obecny stan rzeczy jest karygodny, niedopuszczalny. Aktualna wysokość trawy występującej na placach zabaw i nie tylko wywołuje irytację mieszkańców, ale stwarza też realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Sołectwa Lubinicko – realny atak kleszczy i różnych owadów, którym zaistniałe otoczenie sprzyja. W przypadku braku podjęcia natychmiastowych prac związanych z wykoszeniem placów w naszym sołectwie rozważam zawiadomienie w tej sprawi prokuratury, gdzie szczerze mówiąc nie mam pewności, czy za ten stan rzeczy nie współodpowiada p. Burmistrz, który toleruje zaistniałą sytuację. Jak się okazało sama korespondencja i telefony wykonane przez gminę w tej sprawie nie są skuteczne. Tutaj traci nie tylko wizerunek naszej gminy, ale przede wszystkim pozycja Urzędu Gminy i jej powaga.
Int. nr 420 – powiedział, że wnoszę o wyjaśnienie sprawy własności spinki na wysokości eldrobiu i starej drogi S-3 – chodzi o zainteresowanie właściciela tego odcinka drogi i wykonanie napraw  dużych dziur w drodze. Po mojej interwencji w ZDW udało mi się raz załatwić połatanie tego odcinka, ale Kierownik obwodu stwierdził, że to ostatni raz, nie jest to ich teren, który powinni w swoim zakresie naprawiać, robią to tylko ze względów bezpieczeństwa, ale prosił mnie o zgłoszenie tej interpelacji podczas sesji, to też czynie.
Int. nr 421 – powiedział, że w związku z zasygnalizowanym problemem dotyczącym podrzucanych kotów w m. Lubinicko i niekontrolowanej ich populacji wnoszę do Burmistrza i Rady Gminy o rozważenie rozszerzenia istniejącego programu w tym przedmiocie w zakresie występowania- wyłapywania nie tylko psów, ale i kotów i rozważenia możliwości sterylizacji. Oczekuję poważnego potraktowania tej sprawy.
Int. nr 422 – powiedział, że wnoszę o ewentualne wykonanie podcięcia - gruntownego podcięcia drzew na drodze 303 z Lubinicka do Świebodzina – wypuszczane pędy powodują szybki wzrost gałęzi, które stanowią realne zagrożenie w ruchu drogowym. Podczas opadów i wiatrów, które miały miejsce w maju 2017 r. bardzo wiele gałęzi różnej wielkości zalegało na drodze i w jej obrębie, dlatego uzasadnione jest wykonanie wyżej wymienionego podcięcia.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Świebodzin
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Daria Skowronek
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2017-06-05
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Henryk Giecołd
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2017-06-05 15:34:48
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Daria Skowronek
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2017-06-05 15:34:53
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Daria Skowronek
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-08-08 07:41:19
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1148 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony