ˆ

Interpelacje poprzednie kadencje

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Int. nr 458-460 Radnego T. Olesiaka

Informacja ogłoszona dnia 2017-09-06 09:34:12 przez Daria Skowronek

Akapit nr 1 - brak tytułu

Radny Tomasz Olesiak 
Int. nr 458 - powiedział, że rozmawialiśmy o budowie nowej obwodnicy Świebodzina południowo-zachodniej, ogólnie powstanie tej obwodnicy spowoduje w moim przekonaniu, większe natężenie ruchu na ul. Słowiańskiej, w związku z powyższym proszę o przekazanie wniosku do właściciela drogi, o to żeby tą drogę zabezpieczyć ekranami dźwiękochłonnymi od os. Południowego, os. Łużyckiego i bloków od ul. Lipowej, z pewnością ten hałas będzie większy i będzie przeszkadzał.
Int. nr 459 - Druga sprawa to  wjazd do Świebodzina z drogi S3 Świebodzin Północ, ten wjazd od jakiegoś czasu zupełnie przestał świecić, ani jedna latarnia tam nie świeci, jest zupełnie ciemno.
Int. nr 460 - Trzecia rzecz  to tak w sumie w ogóle nas nie dotyczy, ale przez naszą gminę przechodzą droga S3 i autostrada A2, ja się kilka razy spotkałem z wypadkami na tych trasach i nie wiem jak to się dzieje, że kierowcy, którzy jadą z Niemiec, wjeżdżają do Polski zapominają o zasadach, które generalnie w cywilizowanym świecie panują, a chodzi mi o tzw. pasy ratunkowe. W Niemczech wszyscy grzecznie stają po lewej i po prawej stronie skrajnie, żeby te samochody ratunkowe i techniczne mogły bezpośrednio dostać się do wypadku, u nas wszyscy stają jak chcą. Na autostradzie na S3 nie ma możliwości szybkiego przemieszczania się tych pojazdów. Ostatnio w środkach masowego przekazu słyszałem, że gdzieś w Polsce OSP zaczęła to dość mocno nagłaśniać i zwracać się z apelami do właścicieli tych dróg, żeby na tych wiaduktach zamieszczać informacje o pasach ratunkowych, żeby kierowcy pozostawiali je do dyspozycji służby ratunkowych. Ciężko to nazwać interpelacją czy wnioskiem, może jakimś apelem zarówno do właścicieli autostrady A2 jak też zarządcy drogi S3, o to aby przemyśleć tą sprawę i jakąś taką akcję wśród kierowców nagłośnić, żeby te pasy ratunkowe pozostawały, to  w znaczny sposób ułatwia dotarcie służb, ale też rozładowanie korka. Miałem taki przypadek, że jechaliśmy na lotnisko do Poznania, był tam wypadek pod Trzcielem i samochody stały jak chciały i dosłownie pomoc drogowa nie miała jak przejechać. Kierowca tej pomocy drogowej powiedział dosłownie „Panowie jak ja nie przejadę, wy też nie przejedziecie”. To jest logiczne, musi posprzątać wypadek, który miał miejsce. Myślę, że skrócenie czasu oczekiwania w tych korkach usprawni ruch, uważam to za niezbędne, natomiast dziwię się kierowcom, że przejeżdżają przez granicę i zapominają jakie zasady obowiązują.
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Świebodzin
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Daria Skowronek
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2017-09-06
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Tomasz Olesiak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2017-09-06 09:34:01
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Daria Skowronek
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2017-09-06 09:34:12
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Daria Skowronek
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-09-27 10:23:43
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
947 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony